Akha Czech

Describe here

Monday, December 12, 2005

zaplat panbuh za reflex


clanek "ZAPLAŤ PÁNBŮH ZA RATZINGERA!", ktery publikoval casopis reflex se dotyka zhaveho tematu, kterymi jsou trestne ciny spachane krestanskymi funkcionari. clanek vyvolal nemalou diskusi. nazory diskutujicich jsou zrejme. jeden tabor uvedomelych krestanu, chapajicich tuto situaci jako problem, ale presto omlouvajicich sve bratry a sestry. druhy, snazici se zaujmout strizlivou stredni cestu, tudiz vetsinou lide 'neverici', odsuzujici neomluvitelne zlociny lidi pusobicich pod kridly cirkve svate, presto vsak strizlive ve svych projevech a nakonec lide ostre kritizujici vsechny krestany sveta.
je zrejme, ze babicka z male vesnicky, ktera kazdy vecer prednasi sva zaklinadla s krizkem v ruce nema pranic spolecneho s podvody, znasilnovanim, zabijenim, pokusy na lidech a v neposledni rade s konverzemi. nebylo by teto babicce ovsem jedno, kdo ten jeji buh vlastne je?

jina je ovsem situace s tisici krestanskymi misionari pracujicich v zemich tretiho sveta. ano, stavi skoly a nemocnice. samozrejme, staraji se o deti, atd. toto je ovsem pouze cast cele pravdy. proc stavi skoly? jde jim opravdu o vetsi znalosti svych studentu? podle mnoha publikovanych studii (ktere pouze podporuji nami dokumentovane instituce) je hlavnim duvodem moznost izolovat deti od svych komunit a presvedcit je, aby prijali toho "spravneho" boha. kdo se leci v nemocnicich postavene krestany? pokud budu hovorit o situaci v thajskem chiang rai, potom mezi pacienty v zadnem pripade nepatri lide z hor, kterym prijeli misionari pomahat. misionare v nich ovsem potkate velmi casto - ze lori!


ZAPLAŤ PÁNBŮH ZA RATZINGERA

http://www.reflex.cz/scripts/detail.php?id=19490

Název tohoto sloupku není ani v nejmenším míněn ironicky, naopak - myslím to upřímně. Můžeme být Bohu vděčni, že kardinálové volbou nového papeže církev zbavili smrtelného hříchu pokrytectví, ve kterém léta setrvávala.
Po dlouhá desetiletí, v podstatě od druhé světové války, hrála církev s nekatolickou veřejností pokryteckou a nepoctivou hru. Od poloviny minulého století, od holocaustu, už bylo v demokratickém civilizačním okruhu zcela nepřijatelné hlásat nenávist, nařazenost jedné víry či systémově krýt zločiny páchané mocenskou organizací (mluvím o demokratickém západním světě, ne světě ovládaném bolševiky). Církev tedy navenek hlásala toleranci a běžnou lidskou slušnost, při bližší analýze konkrétních postojů katolické církve k jednotlivým choulostivým problémům a chování Vatikánu v jednotlivých skandálech bylo jasné, že praxe a rétorika se více než liší. Říkat však nahlas, že katolíci kryjí „své“ pedifily a podofilii „svých“ kněží církev de facto toleruje, bylo o žalobu. Oficiálně se od podobných zvěrstev katolická věrchuška posledních padesát let distancovala.
Nyní, když byl papežem zvolen zasloužilý vrchní inkvizitor Ratzinger (byť je ona funkce nyní přejmenována a má mnohem politicky korektněji znějící název, zastával jí Benedikt XXI dlouho), je po pokrytectví. Jak poprvé zveřejnil list The Observer, Ratzinger rozeslal (ještě jako vrchní inkvizitor) v květnu 2001 biskupům dopis, ve kterém je vyzýval, aby jakákoliv podezření na zneužívání malých chlapců drželi jako papežské tajemství a řešili výhradně uvnitř církevní hierarchie. Překlad dokumentu zveřejnila MF Dnes.
Inkvizitor Ratzinger také - v dokumentu Pán Ježíš z přelomu tisíciletí - naznačil nadřazenost katolicismu ostatním náboženským školám, a jako první papežský krok odsoudil registrované partnerství homosexuálů ve Španělsku.
Zaplať Pánbůh, katolická církev se konečně výslovně, osobou zástupce Kristova na Zemi, přihlásila k tomu, co pozorovatelé tušili již dlouho. K tomu, že je fundamentalistickou nenávistnou sektou hlásající homofobii, vlastní nadřazenost a systémově kryjící ty nejodpornější zločiny vlastních lidí. Zločiny páchané na dětech, svěřených do „duchovní“ péče.

2 Comments:

Blogger Silver Fox said...

I found your blog while surfing and noticed you are involved in a business opportunity.

I found a website the other day that offers thousands of dollars in free business building tools that might help you build your business.

Find FREE - 60,000 email leads, AutoResponder, Promo Page, Your listing in a hundreds of world directories, Your best ad on 12 Million FFAs, Self-Replicating Search Engine Program, Auto Hits Machine, eZine Success, & more!.

I'm making over $500 a day with these FREE Business Building Tools promoting my business and you can do the same promoting your business.

3:57 PM  
Anonymous Anonymous said...

Hi, this is not so related to your page, but it is the site you asked me 1 month ago about the abs diet. I tried it, worked well. Well here is the site

12:26 AM  

Post a Comment

<< Home

Listed on BlogShares